Jednu fotečku, blbečku aneb Proč nedostanu práci

Fajn, takže po dnešku je to oficiální: na všech fotkách vypadám jako totálně sjetej retard.

Co mě přimělo projíždět bezpočty alb a čučet na sebe, když obvykle při pohledu do zrcadla zadržuju dech a zalykám se (a ne zrovna štěstím)? Sháněla jsem nějakou reprezentativní fotku, kterou bych mohla přiložit ke svému životopisu. Něco přece musím najít, i když provizorního, říkala jsem si.

Každý se ocitne v životní fázi, kdy už mu nestačej vyjetý fotky ze Suterénu, na kterých do sebe láduje pět nakládanejch hermošů za čtyři pětky, nebo z fesťáků, kde má vlasy přilepený sponkou k čelu, protože se nikdo nedívá. Chce to něco normálního, kde jsou poznat rysy obličeje. Nemusí jít nutně o nějakou profi fotku na bílým pozadí ve sterilním prostředí s ještě sterilnějším výrazem. Prostě něco aspoň trochu NORMÁLNÍHO. Jo? Tak to přesně nemam.

Foťák mě zobrazuje úplně jinak než třeba zrcadlo. Normálně si před něj stoupnu, zároveň na sebe nastavím čočku a na displeji foťáku to prostě vypadá tak nějak jinak… tak divně znetvořeně. Přitom v zrcadle to třeba i jde na ten krátkej moment. Potřebovala bych to vyfotit, jako důkaz…

„Usměj se přece, vždyť ty se na těch fotkách tak mračíš!“

Nikdo nechápe, že to není záměr, já tak zkrátka VYPADÁM. To je moje standardní obličejová podoba! Na všech pasovkách bohužel vypadám suverénně jako muž nebo vrah. Prý mi stačí přimalovat knír a můžu se jít ucházet o flek v Hell´s Angels.

Kynutá mě chápe. Dává si takovej pozor, aby ji někdo nezvěčnil, že jsem si jako fotku do kontaktů v telefonu musela vyfotit její pracovní kartičku, kterou neprozřetelně nechala na stole, když šla na záchod.

Minulej víkend jsem se psychicky připravovala, že se nechám vyfotit. Jenže mě zasáhla alergie a můj obličej připomínal rudý pomeranč. Blbý je, že kvůli absenci obrázku si mě teď nikdo nepozve na pohovor, protože na „no face cívíčka“ bych taky sama moc nekoukala. „Co skrývá?“ říkala bych si. Proto žadoním a apeluji na všechny firmy: neskrývám nic! Mám jen blbej ksicht!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *