Krásný úděl máme dnes: kráčet k zítřku, žít a kvést

Leje snad přímo z konve. Čtyřicetiletej inžinýr v šusťákovce vyráží kupředu. Jako Emil Zátopek. Jako indiánskej šíp….. otrávenej. Po pár těžkopádných skocích ho zarazí guma, za kterou je přivázaný ke stromu. Marně ho ostatní hecujou, marně volají „míro, to dáš!“, je jako chrobák na špendlíku, kecky podkluzujou na mokrý trávě, za límec mu prší, z nosu kape, na krku nabíhá žíla, nic naplat, z místa se prostě nehne..

Trénink z Rockyho? Natáčení nováckýho silvestru? Paralympiáda? Neuhádli jste – týmbildink!

Bůh měl zřejmě dojem, že na člověka v životě čeká málo ponižujících chvilek, proto stvořil ještě týmbildinkaře, personality, happiness manažery a podobnou chamraď.

Neříkám, že musíme všichni plést svetry z ovčí vlny, učit v rozvojových zemích násobilku nebo lovit igelitový pytlíky z moře, zkrátka dělat něco smysluplnýho, to by kejhala potrefená husa, ale tyhle pseudopovolání mě obzvlášť dráždí.

Tvrdí totiž, že musíte „pracovat na sobě“, třeba jako váš šéf, který po rychlokvašným manažerským kurzu žongluje na poradách velkohubými nápady (z nichž se žádný nikdy nerealizuje), být „otevřený novým možnostem“, což v praxi znamená, že bez remcání uděláte kdejaký stupidní úkol, a když nedejbože odmítnete, je to důkaz, že nejste dostatečně „flexibilní“. Přičemž ohýbat je vhodný hlavně hřbet.

A pozor, když nechcete bečet se stádem, kdepak, nejste „inovativní“, ale chybí vám „týmový duch“. Abyste si ho utužili (žádný individua v našem kolektivu trpět nebudeme), vyvezou vás na dva dny do lesa, kde stavíte rogalo ze špejlí nebo vás přivážou za gumu ke stromu.

tym

Řízená zábava ve mně vzbuzuje představu prvomájovýho průvodu v Severní Koreji. A možná kim-čong-iland už není naším přítelem a možná nad ponky naší dělnické třidy už nevisí plakáty stachanovců a všechny ženy nedostanou na MDŽ karafiát, ale kádrováci a nástěnky přetrvávají.

Takže běda, jestli v týmbildinkový soutěži o nejlíp opečený vuřt nejste dost „proaktivní“! Velký personalistický bratr vás totiž sleduje…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *