Dialogy vaginy aneb prakticky o tom

Všimli jste si, kolik času strávíte hovory o vagině (ne nutně své)? Jste-li žena. Jste-li muž, pravděpodobně se o vagině bavíte taky nebo jí aspoň věnujete pár myšlenek, ale nepochybně v jiných souvislostech a zcela jistě jí neříkáte vagina. Snad s výjimkou těch, co mají atestaci z gynekologie-porodnictví.

Vagina totiž patří do života i těm, kteří ji nemají, zato mají televizi. Znáte to, jak Hercule Poirot chce zrovna ukázat na vraždícího zahradníka, když tu ho přeruší sdělení, že Maruška je v suchu, protože nosí křidýlka? Nejenže to odvede pozornost od vraha, ale po zbytek filmu už pak nesnesete pohled na Poirotův knír.

Britští vědci (zastoupení mnou) zjistili, že průměrná žena o svém intimním pokladu mluví hodinu týdně. S věkem nad třicet se čas prodlužuje, asi proto, že se z vaginy stává čím dál tím víc i praktická záležitost, o které je třeba vést praktické řeči, asi jako o tom, kdo dá nádobí do myčky nebo vynese smetí, což v žádném případě nemají být lechtivé metafory.

Já momentálně vedu nejčastější dialogy o vagině se svou nejlepší kamarádkou M. a vím o ní (rozuměj o kamarádce i o její vagině a děloze a všech těch souvisejících „věcech“) víc, než jsem možná kdy o těchhle částech vědět chtěla. M. je mimochodem dobrým důkazem, že vagina už dávno není tabu a není třeba předstírat, že pod sukní mají ženy hnízdo pro čápa, protože se nerozpakuje pouštět i do podrobnějších popisů, přestože ona i její choť patří spíš k upjatějším párům.

Když měl její manžel jednou jistý intimní problém, tajil ho před M. tak dlouho, dokud mu nedošly důvody, proč ho může vidět jen v pyžamu. Místo svých potíží jí pak po dlouhém přemlouvání specifikoval jako „tam dole, ale na opačný straně, než jsou záda“, což je po osmiletém manželství popis troufale explicitní.

Aloha děloha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *