Hledám práci zeměměřiče. Zn.: Praxi mám

Znáte ten o tom, jak šel zeměměřič K. na zámek, ale nikdy na něj pro samou marnost nedošel? Pak znáte i mé pracoviště. Nepřezdívá se mu kafkárna kvůli výskytu ptactva.

Jsou v životě lidským jistý paradoxy. Třeba já nejím houby, ale přitom jím houbovku. A i když mě většina věcí od Kafky nudila (právě jsem spáchala intelektuální sebevraždu), trávím v jeho absurdním bludišti pět dní v tejdnu.

I v případě, že si přiznám předsudek, že každý šéf je z podstaty svý funkce prostě idiot, a připustím si, že jsem založením systémokaz, kterej má furt s něčím sakra problém (jak mi jednou řekl kolega: od tebe by i budovatelská píseň v padesátých letech zněla jako ironie), pořád mi z toho vychází, že Franz by se u nás v kanclu cítil jako doma.

kafka2

Nadřízený, který si myslí, že Hieronymus Bosch je zakladatel toho výrobce praček, nebo zákaz hlasitého zvonění telefonů, aby kolegy neobtěžoval audiosmog, patří k těm úsměvnějším situacím. Koneckonců nedošlo to ještě tak daleko jako ve firmě u jisté mé kamarádky, kde nějaký oupn-spejs-manažer nařídil denně hodinu práce v naprostým tichu. A když někdo promluví, ti snaživější na něj dělají „psssstttt“.

Horší je, když šéf co měsíc zapomene odevzdat vaši fakturu k proplacení včas, když něco naslibuje pěti lidem v naivním domnění, že si to v kuchyňce, konspiračním to jádru každý firmy, neřeknou, a pak ještě předstírá, že jste měli halucinace.

Nebo když vám zavolá Vláďa, kterýmu to řekl Míra, kterýmu to řekla Zdeňka, který to řekl Jára, že se vaše oddělení za čtrnáct dní ruší, jestli o tom víte, a vy o tom nevíte, protože vám to – na rozdíl od Vládi, Míry, Zdeňky a Járy, kterých se to vůbec netýká – jaksi zapomněli říct. Co na tom, že zrovna za příšerný prachy dostavěli fungl novou místnost s technikou, kde teď asi budou skladovat košťata. Samozřejmě stavba měla trvat dva měsíce, trvala půl roku. Kvůli ní vám přestěhovali stůl někam do průvanu. Prý dočasně. Takže napořád.

A co s tím vy jako nebohý červ v útrobách aparátu uděláte? Neuděláte s tím nic.

Můžete si svý pocity tak nenejvejš namazat na rohlík. Strčit ho do igeliťáku a ten do aktovky a s tou ráno v podpaždí vyrazit na úřad práce. Třeba bude nějaký místo u geodetů. Praxi mám.

Nechte brouka žít!

Vaše zeměměřič-Ká

Více Kafky? Pak čtětě i: Krásný úděl máme dnes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *