Hroutinkáte se? Namažte si rohlíček

„Dáte si trošku pepříčku?“ – „Tak to bude dvacet korunek.“ – „Ahojky, jak se máš?“

To jsou nahodilé příklady opravdu vyřčených vět jen z minulýho tejdne. Ne, fakt dospělý lidi nejsou roztomilejší, když místo práce dělají „džobík“, čokoládu nahrazujou „čokoškou“ a podepisujou se „nazdárek“. Co hůř, mluví (píšou) tak i zjevně inteligentní tvorové, ne jen nějaké maminy, co si vygumovaly mozek.

Pro mě je přípustná jediná zdrobnělinka. Památná věta kamarádky psycholožky: „Asi se z toho zhroutinkám.“

Jinak by mohl svět vypadat taky takhle (a že mám z některých konverzací neodbytný dojem, že k tomu nemá daleko):

Danušku probudilo až sluníčko. No, dobré ránko! Kdyby šla včera dřív spinkat, nepropásla by budíček. Takhle nestihne čajík, natož chlebík se šunečkou. No nevadí, dá si v práci kafíčko. S mlíčkem. I s cukříkem? Se dvěma kostičkami. Zaslouží si je po té jízdě tramvají – všude plno lidiček! A když už má pauzičku, mrkne rychle na fejsbůk. No ne, Jarmilka změnila profilovku! To musí Danuška hned lajknout. A rovnou jí i písne:

D: To je klásnej mimísek! Celej ty! Smajlík smajlík smajlík smajlík.

J: Mně spíš přijde, že je celej příťa. Smajlík. Hlavně nosánek. Smajlík. 

D: Jsem fakt zvědavá, po kom bude ten můj. Snad ne po manžovi. Smajlík smajlík smajlík smajlík. 

J: smajlík smajlík smajlík

Danuška by si ještě písmenkovala, ale musí taky udělat nějakou prácičku. Tak pa pa pa, Jarmilko. Teď už to jen doklepat do obídku. Že by si dala ještě jedno kafčo? Ne vydrží. Tak konečně – už jen dvě minutky a může šupajdit. Určitě budou mít na meníčku nějakou mňamku. Dá si s kolegyňkou pořádný stejčík a brambůrky. Líbí se jí, že je číšník tak pozornej, ne jako ten vedle v picošce. „Můžu vám pověsit kabátky?“ hned se nabídnul. „Dáte si ještě vodičku?“ ptá se, sotva dopily. „Nebo snad dezertík?“ Ne díky, směje se Danuška, to bych vypadala brzo jako těhule.

A to vážně nechce. Po práci jde ještě šopovat, koupit si nějaký vymazlený prádýlko  – to bude překvápko, pro její lásečku! Už se na něj mocinky těší. Bude tuleníčko a pak sexík a možná i orgasmík!

Málem mi při psaní tohohle článečku vyskákala kopřivka. Asi budu potřebovat dovču nebo aspoň lahvinku šampíčka.

One thought on “Hroutinkáte se? Namažte si rohlíček

  1. po precteni clanecku,dostala jsem chut na buchtičku. Zdrobneliny nepouzivam / i když sama jsem maminka/ ale co me dokaze vytocit, když je někdo aplikuje na me a ještě se tvari jako inteliktual

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *