Konceptuální strouhanka: Opičí stopy do minulosti aneb evoluce ke koši!

Člověk pochází z opice, ukazuje evoluce v Archeoparku na Pálavě. Věřící  se bouří. Sixtinská kaple má dvojnici. A zdánlivě nesourodá témata spojuje nejnovější díl opičí Konceptuální strouhanky.

 


 Jak to bylo ve skutečnosti:
Kdosi odložil k popelnici hračku velké plyšové opice.

Jak by to viděl konceptuální teoretik: Tváří v tvář nové stavbě historického Archeoparku na Palávě nelze o šimpanzi uvažovat jinak, než jako o střetu se samotnou Darwinovou teorií evoluce, v níž figuruje opice jako předchůdce člověka. Jde o léta diskutované téma, jež přivádělo do varu ty, podle nichž svět stvořil vousatý muž v bílém pyžamu a stačilo mu k tomu pouze šest dní.

Odložená opice u popelnice však ukazuje, že teorii evoluce odzvonilo. Pryč s vysmíváním! Pryč s úšklebky! Symbolika odpadní plochy nemůže být více zřejmá. Náboženství a víra konečně přicházejí po letech ke slovu! Zbourejte muzea, zakopejte kostry, delfíny a jiné důkazy, evoluce ke koši! Evoluce ke koši!

Bezvěrci mohou jen úžasem pokleknout před symbolem křesťanského světa – Sixtinskou kaplí – hned na dvou světadílech! Žádost mexických občanů, kde byla vystavěna její dvojnice, jen dokazuje, že opicí u popelnice to teprve začíná.

Co jsme už nastrouhali? Podívejte se na další veledíla z naší Konceptuální strouhanky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *