Konceptuální strouhanka: Soužení opuštěné mísy

Rok 2016 je minulostí. Vánoční svátky přejely trávicí trakt jako kombajn po poli a ne jinak se cítí provinilá duše, jež v roce 2017 trpí výčitkami a následky z přežíračky svátečních dní. Nejnovější díl Konceptuální strouhanky hřích obžerství probere podrobněji.IMAG3735

Jak to bylo ve skutečnosti: Někdo zapomněl na ulici záchod. Na rušné ulici. V centru. Hned vedle hlavní silnice. Stane se, no. Já ztrácím klíče třeba.

Jak by to viděl konceptuální teoretik: Obžerství je nechutný zvyk. Tak jako tak vše končí u mísy. Nedávné Vánoce jsou pouhou ukázkou toho, kam lidstvo spěje. Štědrovečerní večeře není setkání rodinného klanu o skývě posoleného chleba s kapří smaženou hlavičkou, alébrž raut. Raut, kde platí drsná pravidla. Toaletní mísa na ulici značí naprostou přesycenost vším.

Jen pojď a usedni, cizinče! Mís(t) máme pro každého dost! I pro pocestného, který prochází zablácenou ulicí a přemítá o vyšším smyslu života majíc v nákupní tašce darů pro regiment. Lidé dobří, bděte! Zamyslete se nad sebou a společně vnímejte zlo, kam se svátky posunuly. Vždyť i ta mísa má právo na život! Usednout a vyhodit na mráz, to by vám šlo. Ale co ten porcelán? Smutno je mi za něj. Tak nahý a sám na nebezpečné ulici. V noci. Znamení?

Anebo se tím vším jen nebesa snažila říct, že rok 2016 byl prostě pěkně zasranej.

Co jsme už nastrouhali? Podívejte se na další veledíla z naší Konceptuální strouhanky.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *