Mimisadisti: Nový živočišný druh již brzy ve vašem okolí!

V metru se potkají dva kočárky. Jedna mamina se hned otočí k té druhé a začne jí zasvěceně vyprávět, jak ten její Toníček neposlouchá, zato se naučil parádně říkat: „Ne a ne!“ Druhá rodička slušně přikyvuje, ale od pohledu je vidět, že s neznámou ženskou nechce probírat, kam chodí na gyndu, jak dlouho kojila nebo proč její dcera okusuje zábradlí.

Překvapilo mě na tom to, s jakou samozřejmostí se první matka ujala konverzace s naprosto cizí osobou. Chápu, že mít stejně staré děti dodává lidem pocit spiklenectví a taky pocit toho, že v tom nejsou sami. V momentě, kdy se oba potomci válí na zemi v obchoďáku a rvou si vlasy, neuškodí, když se v okolí najde aspoň jedna osoba, která vás nechce stáhnout z kůže a pověsit na kandelábr, ale naopak chápe.

Jen mám celkově pocit, že bejt matka, znamená něco jako vstup do tajnýho klubu, aniž by se o to někdo prosil. Jakmile mým kamarádkám narostl pupek dostatečně, aby si ho nikdo nemohl splést s obezitou, ze všech stran se na ně snesly výstražný historky z porodnic. Babičky se po návštěvách plných trapného ticha konečně otevřely a se vší parádou jim popsaly, jak za války rodily v krytu během bombardování, a zakončily povzdechem, že tyhle časy se už prostě nevrátí, takže vo co de, zkrátka ze sebe vyprdneš mimino no, ty naděláš.

Šílené matky na eMiminech, bazárcích, klokáncích a ostatních webech se navzájem překotně přesvědčují o správném způsobu výchovy, vznikají blogy o rodičovství, na Facebooku jedou skupiny rodičů ze stejného pískoviště, módní weby pranýřují matky nosící outdoor hadry a se svou troškou do mlýna přicházejí i chlapi, aby podali svědectví o tom, jak to bylo, když „jsme rodili my“. Všechny mámy ale nejsou takové a nechtějí sdílet intimní informace s Ivankou z metra.

Díky výše zmíněnému vím, že pokles natality neleží v zodpovědnosti, vyšší vzdělanosti ani touze po kariéře. Za sebe mám pro všechny mimisadisty jeden tip: Počkejte, až se vás někdo ZEPTÁ. A do tý doby si tipy na nejprodyšnější pampersky a historky o nástřizích schovávejte jen na ty nejlepší párty.

17f903579f481d4b4e988df3c8611e03

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *