Stejskavá aneb koho mám šikanovat?

Se smutkem oznamujeme, že již nejsem spolupracovníkem Kynuté. Odešla jsem v tichu a míru, o hysterickou scénku se postarala jiná kolegyně. Díky za těch pět let. Budu vzpomínat.

Hraju to dobře, co? Jediné, co mě na odchodu z toho šíleného ústavu, kde jsem pracovala, skutečně rmoutí, že si s Kynutou už nedám dvacet kafí týdně. Jedinou útěchou mi je to, že se rozhodla s tím černým ďábelským nápojem skoncovat, takže by na mě stejně jen koukala. Jenže náš filozoficko-hejterský web je závazkem silnějším jak manželství, takže v kontaktu zůstaneme. (Kynutou se navíc snažím přetáhnout, ale o tom ani muk!)

Z bláta do louže?

Nastoupila jsem do společnosti, která si během dvoudenního teambuildingu na Vysočině stačila v průběhu sportovního odpoledne zavolat dvakrát sanitku, polámat půlku zaměstnanců a ostatní zmrzačit psychicky prostřednictvím hraných divadelních skečů na téma kriminalita. Zúčastnit jsem se musela i já, a proto jsem před lidmi, které jsem viděla poprvé v životě,  musela zahrát roli zavražděné lesbické ženy ve sprše s o generaci starší kolegyní-milenkou (naštěstí mě nenutili se svlíkat). Aby moje potupa byla dovršena, vše se zaznamenávalo na kameru. Myslela jsem, že se do historie zapíšu jinak.

Dnes začínám svůj druhý pracovní týden, a tak rekapituluji. Všeobecně svého odchodu od Černého barona nelituji. Jenže pryč jsou ty doby, kdy jsme s Kynutou umíraly nad bizárama v počítači, pošklebovaly se kreacím na Módním pekle nebo se dělily o jídlo (kecám, krmila mě jen ona a ten počet darovaných Tictaců ani nespočítám).

V mém okolí navíc není nikdo, komu bych se mohla pošklebovat. Všichni se tu zdají velice sofistikovaní a to mou nevyzrálou duši, která má radost z cizího neštěstí, rmoutí. Časem se to snad zlepší, já se otrkám a trochu jim to tady podupu. Když ne, vrátím se za Kynutou a budu šikanovat staré tváře. A bude vymalováno.

 

One thought on “Stejskavá aneb koho mám šikanovat?

  1. Vím, že se tu nemusíme veřejně objímat. Naše kamarádství je spíš…. mentální.
    Ale prostě, slzička ukápla, no… (glycerinová, ale to nic nemění)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *