Nemáš knoflík? Dej tam magnet!

Na internetu najdete všechno. Dneska už nemusíte chodit na kurzy, aby se z vás stal muzikant, programátor, fotograf, kosmetička, nemusíte už ani vytáhnout paty z baráku a stejně vidíte svět. YouTube je zkrátka jeden velkej návod na život. Než zavoláte tátovi, že se vám rozbila sprcha a ucpal odpad, nebo mámě o radu, jak převlíct povlečení během pěti sekund, zadejte to do YouTube. Ušetříte si nejeden telefonát, takže zároveň vypilujete svý asociální schopnosti, čili dva v jednom.

Hackni mě!

Život je komplikovanej sám o sobě, takže je jasný, že hledám způsoby, jak ho zjednodušit. Útěšnou náruč najdu většinou u maminky nebo ve videích o vychytávkách v domácnosti, protože tuhle stránku svého života potřebuju zjednodušit celkem urgentně (už jsem zjistila, že nezmizí). Tentokrát se mi podařilo narazit na skutečný skvost všech vychytávek.The-Life-Hack-Poster-1

S divně natočenou hlavou jsem zůstala stát hned při první sekvenci. Při ní autor videa názorně ukazuje, jak vychytrale naložit s víčkem od jogurtu, pokud zrovna (teda asi) nemáte po ruce lžičku. Pokud už by mi nevadilo olizování obalu, ze kterýho si krysy v továrně udělaly buď strip bar nebo alespoň záchodek, radši bych vaničku s jogurtem vypila, než abych hodinu dělala lžičku z víčka a to pak soustavně namáčela do jídla a následně cucala v puse. No nic.

Druhý trik, v němž do mycí houbičky na nádobí vpasujete magnet, jsem už nejednou viděla. „Teď tu houbičku bude moct připevnit na zeď, kde má druhej magnet a ona mu nebude překážet u dřezu,“ říkala jsem si. Omyl. Celkem namáhavě s pomocí magnetu umyje plastovou lahev. Na to, abych napustila do lahve trochu jaru s vodou a tím ji umyla, nepotřebuju vteřinový lepidlo, nůž ani trpělivost. A co teprve tríček „nemáš knoflík, dej tam magnet“?

Genialitu triků nechám na vašem posouzení. Ačkoliv propájet pájkou víčko od plastové nádobky, abych si z ní následně udělala solničku, když můžu sáhnout po solničce normální, mi už jako „life hack“ moc nepřišlo. A až budu mít žízeň, nebudu tak bláhová, abych otevřela víčko a nalila si vodu do skleničky. Raději si koupím 6 brček, nůžkama „vyvrtám“ díru do víčka, brčka pak pospojuju do důmyslného mechanismu a o 15 minut později se napiju. Láďa Hruška se musí ještě hodně učit…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *