Umřelo koťátko aneb Dobrých zpráv není nikdy dost

Skončíme nejspíš jako mamuti. Nebohé óbrtvory vybili prý lovci a zbytek těch, co nestačily praženy uklohnit s koprovou omáčkou, zhynul žízní kvůli nedostatku vody. A úplně stejní nepřátelé – lidi a globální oteplování – můžou momentálně vrátit do pravěku i lidstvo, takže jaksi… memento mori, přátelé. Ale nechci šířit poplašnou zprávu, třeba dřív vybuchne slunce a promění nás sakumprásk v páru nad hrncem nebo přiletí mimozemšťani a vyhladí z povrchu zemskýho všechno živý, aby si tu mohli postavit mimogalaktický chaty.

A to ani nemluvím o nástrahách, který čekají na chudáka jednotlivce, jakmile ráno otevře oči. Vlastně má štěstí, pokud je vůbec otevře.

Odkud to všechno vím? Čtu noviny. No a žel, pokud chce být člověk informován, dostává koňskou dávku hořkých kapek. Nehodlám se pouštět do planýho mudrování, jestli třeba přemíra blbých zpráv nezpůsobuje blbou náladu, která pak vede k blbým činům, o kterých se píšou blbý zprávy. Popravdě jsem spíš nakloněna tomu, že tak nějak jde všechno zákonitě do kopru – a to je jen základ ke známému receptu na mamuta. Koneckonců zvěsti o apokalypse tu byly ještě před vynálezem knihtisku, neřkuli televizními novinami na Nově.

Mamut versus koťátko

Navíc, jak jste si jistě povšimli, řádky Rohlíku nejsou zrovna zality sluníčkem, sázíme do nich spíš temno a negaci. A přesto se v nich podařilo vyklíčit semínku hřejivé radosti!

Inspirací se stala kolegyně, která se prostě jednoho dne rozhodla, že už nechce slyšet o žádných špatných zprávách, bude sledovat jen ty dobré. Jak se ukázalo, je jich pomálu, když už se tolik nepíše o tom, kolik žně sypaly zrna.

mamut

A tak nejen pro ni, ale i pro všechny ostatní, co touží po světlu a duze, neseme srpnové noviny plné dobra. Užijte si je, nebude se to opakovat, už jen kvůli posledním pár odstavcům dozajista někde umřelo koťátko.

Ze zpráv níže se dokonce dozvíte kde. Jo, vybraný jsou ze seriózního zdroje, žádný Chvilky pro tebe. Kdyby byl náhodou někdo na pochybách, že se to skutečně událo (někdy je tomu těžký uvěřit).

Samé dobré zprávy

(k poslechu hrají Bratři Ebenové: nevím, jak se sem sakra vkládá video, takže zde)

V Lošticích na Šumpersku začali vyrábět zmrzlinu z olomouckých tvarůžků. Zájem je obrovský.

Pětačtyřicetiletý František Hadrava ze Zdíkova na Prachaticku létá do práce letadlem, které si sám postavil. František je svobodný, proto do svého koníčku investuje veškeré úspory.

Ředitel veřejné knihovny ve městě Thorntown v americkém státě Indiana oficiálně přijal do stavu zaměstnanců rezavo-želvovinového toulavého kocoura jménem Chance. Ten má nahradit Tobera, vroucně milovaného knihovního kocoura, který zemřel loni na podzim po sedmi letech věrné služby mezi regály.

Plodnost českých mužů je na dobré úrovni. Letošní výzkum nepotvrdil dřívější varování o klesající plodnosti mužů. Naopak naznačil, že se i díky zdravějšímu životnímu stylu a zlepšování životního prostředí plodnost Čechů mírně zlepšuje.

Vědci objevili nového nejdéle žijícího obratlovce, který možná žil až 400 let. Rekordmanem je prý v Grónsku žijící žralok, který uhynul před několika lety. Problém ovšem spočívá v tom, že chybová hranice je vzhledem k technické nedokonalosti testu plus minus 120 let.

Houby momentálně v hojném počtu rostou téměř v celém Česku, výjimkou může být okolí Prahy nebo některé části východních Čech. Najít lze velké množství druhů. Jedovaté houby se ale vyskytují také dost.

Zmrzlý masový dort a hračky vyrobené z lepenkových krabic nebo balonů dostali v liberecké zoo dva lvi berberští. Přes 200 kilogramů vážící Basty a Terry slavili třetí narozeniny.

Bonus pro otrlé: Už nějakou dobu máme s Těstem zvrácenou slabost pro Nymburský deník a jeho ein-kessel-buntes-novinařinu. Nezklamal ani tentokrát. Hlavní zprávou na jeho webu byla o víkendu fotogalerie „Právě jsme se narodili!“, a vedle klasických rubrik „zprávy“, „sport“ či „černá kronika“ (tu nečtěte!) má dokonce samostatnou rubriku „miminka“ (sic!).

No řekněte, není krásně na světě? Chyťme se za ruce a pojďme objímat stromy!

Douška: poněkud mě vyděsilo, když jsem si po sobě text přečetla, že v příspěvku o radosti a dobru nejmíň čtyřikrát zmiňuju smrt. Hned zítra si koupím růžový tričko s Hello Kitty!

Čtěte taky: Stay positive, you bastard!

One thought on “Umřelo koťátko aneb Dobrých zpráv není nikdy dost

  1. Jezdíš metrem? Pokud jo, začni číst deník Metro, tam je dobrých zpráv dycinky dost a o žních se tam píše taky. Vím to, čtu ho denně, dostanu k němu totiž i bombónek…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *