Univerzita třetího věku. Přihlášky pošlete holubem

Co uděláte, když chcete poslat jeden a tentýž mail více lidem? Dáte je do kopie? Ne tak pan Š. Pan Š. pošle každýmu zprávu zvlášť a navíc s jiným doprovodným textem.

Kdepak nemá fůru času ani není retardovanej, pan Š. učí dokonce na jedný nejmenovaný fakultě a je mu něco k šedesáti (i když vypadá jako brácha otce Fury, akorát bez vousů), prostě jen NEUMÍ dát adresáty do kopie. Umí jen poslat mail (naštěstí už i s přílohou) a někdy ani to ne. Dostane vás pak třeba do takovýhle situace:

Kynutá: Dobrý den, pardon, že volám, poslal jste mi mail, ale nedošla příloha, mohl byste ji zkusit poslat ještě jednou?

Š: To nevím, jak se mohlo stát. Počkejte, já to zkusím znovu. (dlouhá dlouhá předlouhá pauza). Co mám napsat za předmět?

K: Předmět nemusíte vyplňovat. Jen připojte přílohu.

Š: Mail se odešle i bez předmětu?

K: Ano, i bez textu ve zprávě…

Š: Určitě? Raději oboje vyplním, moment… (uplyne sto let v subjektivním vnímání času). Ona mi ta příloha nejde připojit.

K: Aha. Tak mi ji prosím zkopírujte do mailu.

Š: Do mailu? Mám to tam psát celé znova?

K: Ale ne, prostě jestli byste mohl ten text okopírovat z wordu, jako z toho dokumentu, do toho okýnka s mailem.

Š: To nevím, jestli budu umět.

K: Není na tom nic složitýho, jako když kopírujete cokoliv jin… (zaražené odmlčení) Umíte kopírovat, ne?

Š: Obávám se, že neumím.

K: (sežere mobil a rozbíhá se hlavou proti zdi)

Nebudou se pouštět do popisu následné půlhodiny, kdy jsem musela zmobilizovat všechny didaktický schopnosti („A jak si ten text označím?“ „Co myslíte tím zmáčknout klávesu ctrl? Tu já tu nemám!“) a potlačit nutkání k ironickýmu dotazu, jestli by nebylo rychlejší chytit holuba a dát mu poštovní výcvik.

Zkopíruju (!) sem jen zprávu, která mi od pana Š. přišla předevčírem:

„Zapomněl jsem do prvního mailu napsat předmět a nevím, jestli to tím pádem nezpůsobilo nějaký problém. Takže text pro jistotu posílám ještě jednou.“

Já bych všechny ty internety zakázala. Fakt. Že tu kopu do bezbrannýho seniora? Že až mi bude šedesát, nebudu si umět zapnout ani telku? Možná. Ale zkuste si udržet nadhled, když tohle máte ob tejden.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *