Konceptuální strouhanka: Odblokujme své špunty!

Ve víně je pravda. Kdykoliv piji víno, starosti usínají. Umění není chléb, nýbrž víno života. Jenže co dělat, když se na vašem prostranství neurodí, kyselinka jde do hajzlu, cukernatost zrovna tak a vůbec. Konceptuální umění  ale není krátké na nic z toho.

IMAG3214

Jak to bylo ve skutečnosti: Po návratu z dovolené na Moravě se v kapse kraťasů ztratil korkový špunt, který během praní vyplaval.

Jak by to viděl konceptuální teoretik: Pozitivní vztah Čechů k alkoholu je dobře známý. Droga, která trhá rodiny, přátelství a vlastně veškeré lidské vztahy je zde symbolicky zobrazena v drtivém soukolí pracího bubnu, kde stejně jako konzumenti alkoholu nemůže uniknout z pasti. Svůj život sleduje pouze za sklem a pozoruje, jak utíká, zatímco on stojí na místě.

Promočený korek je tak de facto voláním o pomoc celé lidské rasy. Migrantů. Evropské unie. Lidí pracujících na výrobě palmového oleje. Zvířat čekajících na porážku. Ibise, který zahynul při útěku z pražské zoo.

Stejně jako je špunt nasosaný vodou, je veřejnost nacucaná svou závislostí na společensky tolerovaných drogách. Řekněte NE svým závislostem. Nenechte se vnést do změti špinavého prádla, to své si perte jen v soukromí. Život nenalévá do sklenky pouze výběrové chardonnay, ale také zkyslý veltlín. Společně s tím však můžeme něco udělat. Začněme u vašeho špuntu.

Co jsme už nastrouhali?

3 thoughts on “Konceptuální strouhanka: Odblokujme své špunty!

  1. Holky, velká pochvala! Zas sem po čase zabrouzdal na rohlík a velmi se pobavil. Drtivá většina textů dosahuje vysoké filosoficko hejterské kvality. Z režie mi hlásí, že již přetékám do basketbalu, tak pište dál, Vodník vám fandí

  2. A dost, vzdávám veškerou snahu o kreativitu, kolik si bereš za psaní esejí? Potřebovala bych pět stran o tom, proč je Daisy Buchanan děvka, ozvi se, díky, K!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *